Kasia Moś – Flashlight – oficjalny teledysk – Eurowizja 2017

Głosuj: 1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (3 głosów: średnia: 4,33 na 5 możliwych)


O Kasi...

Katarzyna Moś, występująca głównie jako Kasia Moś (ur. 3 marca 1987 w Rudzie Śląskiej) – polska piosenkarka, finalistka trzeciej polskiej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Reprezentantka Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2017 roku.

Katarzyna Moś jest córką Marka Mosia, dyrygenta zespołu Aukso. Piosenkarka ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

W wieku piętnastu lat zaczęła uczęszczać na zajęcia wokalne do Elżbiety Chlebek, u boku której stawiała pierwsze kroki w profesjonalnej karierze wokalnej. Na początku swojej kariery muzycznej Moś współpracowała z takimi zespołami muzycznymi, jak m.in. Stetsons i Big Bandem Lotharsi, a także z grupą The Fire, w skład którego wchodzili wykładowcy i studenci Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.

W 2002 Moś nagrała swoje pierwsze demo, które przesłuchał m.in. Robert Janson, założyciel zespołu Varius Manx. W 2005 muzyk napisał dla niej piosenkę „I Wanna Know”, z którą piosenkarka zakwalifikowała się do udziału w polskich eliminacjach eurowizyjnych. 28 stycznia 2006 wystąpiła w finale selekcji i zajęła w nich dziesiąte miejsce na piętnastu uczestników. W latach 2008–2009 wcielała się w postać Judasza w spektaklu Pasja wg św. Marka Pawła Mykietyna wystawianym m.in. podczas Wratislavia Cantans, Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie oraz na Warszawskiej Jesieni.

W 2011 Moś wyjechała rekreacyjnie do Las Vegas, gdzie po występie na karaoke w jednym z lokalnych klubów poznała Robin Antin, założycielkę girlsbandu The Pussycat Dolls. Po powrocie do Polski nagrała dla producentki kilka piosenek demo. Następie po raz kolejny wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrała koncert m.in. w klubie Viper Room należącym do aktora Johnny’ego Deppa. Podczas półrocznego kontraktu współpracowała m.in. z Kelly Osbourne, Mýą i Carmen Electrą, a także z amerykańską aktorką Evą Longorią, na zaproszenie której zaśpiewała podczas aukcji charytatywnej wspieranej przez nią fundacji[8].

Kasia Moś, 2016 W 2012 wzięła udział w przesłuchaniach do trzeciej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka. Podczas rundy eliminacyjnej zaśpiewała piosenkę „(You Make Me Feel Like) A Natural Woman” z repertuaru Arethy Franklin i zakwalifikowała się do półfinału. W kwietniu wystąpiła w pierwszym półfinale programu, w którym zaprezentowała swoją wersję utworu „Czerwony jak cegła” zespołu Dżem i awansowała do finału, w którym zajęła ostatecznie trzecie miejsce. W trakcie udziału w programie nagrała piosenkę „Uwierz” umieszczoną na debiutanckiej płycie zespołu Tax Free zatytułowanej Na ostatnim piętrze nieba. Utwór został stworzony przez artystów na potrzeby akcji przeciwko bezmyślnemu kupowaniu psów. We wrześniu wcieliła się w postać Kordelii podczas prapremiery musicalu Król Lear Pawła Mykietyna.

Od 2014 roku występuje w kampaniach reklamowych Towarzystwa Ubezpieczeń Link4. W październiku 2015 ukazała się jej debiutancka płyta studyjna zatytułowana Inspination. Na albumie znalazł się m.in. singel „Addiction”, z którym zakwalifikowała się do finału krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji. 5 marca wystąpiła jako piąta w koncercie finałowym i zajęła 6. miejsce, zdobywając 3,39% głosów. W tym samym roku pojawiła się na okładce październikowego wydania magazynu dla mężczyzn „Playboy”.

W lutym 2017 roku wydała singel „Flashlight”, który zapowiada jej drugi album studyjny. Z utworem zakwalifikowała się do polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji 2017[20][21]. 18 lutego 2017 roku wystąpiła jako szósta w kolejności w finale krajowych eliminacji, które ostatecznie wygrała po zdobyciu 19 punktów, zostając tym samym reprezentantką Polski w 62. Konkursie Piosenki Eurowizji organizowanym w Kijowie.

Źródło informacji: Wikipedia

Polecane: więcej - firma budowlana